Ochrana očí pred slnkom slnečnými okuliarmi je rovnako dôležitá ako ochrana pokožky opaľovacím krémom. Optika MANIA ponúka možnosť vybrať si moderné slnečné okuliare, ktoré vás spoľahlivo ochránia.

Optika MANIA ponúka luxusné značky slnečných okuliarov Ray Ban, Dolce&Gabbana, Tommy Hilfiger, Polaroid a mnoho ďalších.

Slnečné okuliare sú viac ako módny doplnok. Slnečné okuliare vás musia chrániť pred škodlivými lúčmi, ktoré môžu poškodiť zrak. V súčasnosti je slnečné žiarenie nebezpečnejšie, ako kedykoľvek v minulosti. Je preto dôležité si vybrať bezpečné a úžasné slnečné okuliare, ktoré vás ochránia a zároveň budú jedinečne dotvárať váš outfit.

Aké typy UV žiarenia poznáme

UV žiarenie delíme na: UVA, UVB a UVC. UVC žiarenie je najškodlivejšie, ale pohlcuje ho zemská atmosféra a preto nás neovplyvňuje. UVB žiarenie je spojené s tzv. fotokeratitídou, typom spálenia rohovky, a s rakovinou skvamocelulárny karcinom, katarakta a stav pterygium, pri ktorom sa na povrchu oka objavuje biely mäsitý rast.

Nielen samotný pohľad na slnko bez ochrany môže poškodiť zrak. Odrazené UV lúče môžu byť rovnako nebezpečné. Tráva, pôda a voda tiež odrážajú UV žiarenie bez toho, aby ste si to uvedomovali. Na pláži piesok a voda tiež odrážajú UV lúče.

Na poludnie je UV žiarenie zvyčajne najsilnejšie. Ale rovnako dôležité je dobré nosiť slnečné okuliare kedykoľvek sme vonku.

Vyberte si kvalitné slnečné okuliare

 

Pri výbere nových slnečných okuliarov by sme mali zohľadniť osobné preferencie – životný štýl. Športové slnečné okuliare sú určené aktívnym ľudom, klasické slnečné okuliare sú vhodné na bežné nosenie do práce, či posedenie na terase kaviarne.

Kúpiť lacné okuliare na trhu sa nevypláca. Tieto okuliare vám zrejme dlho nevydržia, ale najmä ich hlavný účel, a to ochrana pred slnkom je slabá, alebo naopak nekvalitné slnečné okuliare môžu ešte viac poškodiť zrak.

Značkový výrobcovia dbajú na kvalitu a vzhľad. Môžete sa spoľahnúť, že váš zrak bude dokonale chránený, a váš outfit nebude vyzerať chabo.

Optika MANIA ponúka najlepší výber slnečných okuliarov, ktoré vám poskytnú potrebnú ochranu zraku. Vyberte si nové dokonalé okuliare pre vás a vašu rodinu.

Prečítajte si viac

Novinky a akcie, ktoré vašim očiam nemôžu ujsť.