Okuliarové šošovky

Šošovky riešia problémy krátkozrakosti i ďalekozrakosti, korigujú neostré videnie. Vyberte si z ponuky jednoohniskových, relaxačných či multifokálnych.

Šošovky majú veľa rôznych druhov. Je najlepšie si vybrať degresívne, bifokálne či multifokálne? Najdôležitejšie je vedieť, na čo okuliare budete používať a poradiť sa o tom v našich optikách s optikom, ktorý Vám zaručene poradí tú najlepšiu možnosť.

Šošovky KODAK

Každý deň sa stretávate s nádhernými výhľadmi, nádhernými scénami a zvláštnymi okamihmi. Ako lepšie si vychutnať túto krásu ako v najlepšej možnej farbe? To vám poskytujú šošovky KODAK – najbohatšie a najživšie farby, aké si môžete predstaviť, s jemnými detailmi, ktoré sú úžasne ostré. 

Šošovky KODAK Vám vyriešia akýkoľvek zložitý problém, ako je korekcia videnia pomocou jednoduchej a prístupnej formy pre všetkých, a ponúkajú tak ľuďom nové, dosiaľ nedostupné, možnosti za dostupné ceny v Očnej optike MANIA.

Šošovky KODAK sú navrhnuté, vytvorené a vyrobené podľa náročných štandardov, ktoré očakávate od dôveryhodnej značky, akou je KODAK. V našom sortimente nájdete šošovky KODAK naozaj pre každého.

Degresívne šošovky

Degresívne šošovky zlepšujú pohodlie pri pohľade na strednú a krátku vzdialenosť, sú ideálne pre kancelársku prácu pri počítači. Jedná sa o zjednodušený variant multifokálnych okuliarových šošoviek. Typická pre degresívne šošovky je vyššia hĺbka ostrosti ako pri jednoohniskovej okuliarovej šošovke na čítanie.

Bifokálne šošovky

Bifokálne okuliarové šošovky sú určené pre pohľad do diaľky a na blízko. Umožňuje to malý segment, ktorý sa nachádza v dolnej časti šošovky. Okuliarová šošovka je viditeľne rozdelená na dve časti, pričom zóna na blízko je vystupujúca, čo nepôsobí moc esteticky. V súčasnosti preto zákazníci uprednostňujú multifokálne šošovky pre bifokálnymi.

Multifokálne šošovky (progresívne)

Tieto šošovky slúžia na korekciu presbyopie. Tá sa prejavuje stratou pružnosti oka a schopnosti zaostriť na bližšie predmety a najčastejšie sa vyskytuje po 40. roku života. Multifokálne šošovky ako jediné umožňujú komfortné a ostré videnie na všetky tri vzdialenosti, a to na krátku, strednú i dlhú. Nemajú vystupujúcu zónu, sú preto vysoko estetické a nedochádza pri nich ku tzv. „skoku obrazu“.

Šošovky pre vodičov

Približne polovica vodičov sa pri jazde autom cíti výrazne obmedzená oslnením. Tieto šošovky určené vodičom znižujú pocit oslnenia, zaisťujú široké zorné pole a ostrý obraz. Sú vhodné pre vodičov, ktorí trávia väčšiu časť svojho pracovného dňa za volantom.

Relaxačné šošovky

Relaxačné šošovky sú vhodné pre nositeľov okuliarov vo veku 18 – 45 rokov, ktorí trávia väčšinu každodenného času pohľadom na blízko alebo čiastočne na strednú vzdialenosť. Nie sú pre nich teda vhodné multifokálne ani jednoohniskové šošovky. Relaxačné šošovky pomáhajú unaveným, namáhaným očiam a zvyknú uľaviť aj od bolesti hlavy.

Jednoohniskové okuliarové šošovky

Korekciu zraku na jednu vzdialenosť dosiahnete jednoohniskovými okuliarovými šošovkami. Riešia problém krátkozrakosti (myopia) a ďalekozrakosti (hypermetriopia). Ľuďom s krátkozrakosťou pomáhajú korigovať neostré videnie vzdialených objektov. Jednoohniskovými šošovkami vyriešite aj problém ďalekozrakosti, t.j. neisté videnie na krátku vzdialenosť.