Slnečné okuliare Serengeti – okuliare, ktoré nosia šoféri, piloti aj skutoční módni fajnšmekri

Pokiaľ ste aj vy doposiaľ pod názvom Serengeti poznali len tanzánsku savanu a národný park, je načase upriamiť svoj zrak iným smerom. Rovnomenná značka slnečných okuliarov vám totiž umožní užívať si minimálne rovnako zaujímavé farby a detaily okolitého prostredia, nech už ste kdekoľvek – v prírode, za volantom alebo pri vode.

Technologicky najvyspelejšie polarizačné slnečné okuliare v ponuke Optika Mania si zaslúžia vašu špeciálnu pozornosť. Spájajú totiž tri funkčné vlastnosti okuliarov do jednej šošovky: fotochromatická funkcia okuliarov sa postará o prispôsobenie sa meniacim svetelným podmienkam, polarizačný filter eliminuje odlesky a spektrálny filter zvýrazňuje farby. Ako bonus si k tomu prirátajte kvalitný rám a nadčasový dizajn okuliarov a máme tu našu vlajkovú loď, slnečné okuliare značky Serengeti!

 V hľadáčiku by ju mali mať všetci tí, ktorí hľadajú okuliare, ktoré sa prispôsobia akýmkoľvek svetelným podmienkam a poskytujú tak očiam tú najvyššiu ochranu.

Slnečné odlesky síce môžu vyzerať dobre na instagramových záberoch západu slnka, určite ich však neocenia šoféri, piloti či športovci. Keď sa slnečné svetlo odráža od povrchu vozovky, vodnej hladiny, snehu alebo aj iných rovných plôch či lesklých povrchov, odlesky spôsobujú podráždenie očí, ich únavu, ale zároveň aj skresľujú videnie – čo je v každom prípade nepríjemné, u šoférov však doslova životu nebezpečné. Okuliare Serengeti sú technologicky najpokročilejšie slnečné polarizačné okuliare, ktorých technológia zabráni oslneniu a pomôže eliminovať nepríjemné slnečné odlesky.

„Netreba zabúdať ani na to, že šoférom môže oslnenie spôsobiť nielen slnečné svetlo, ale napríklad aj reflektory protiidúceho auta,“ dopĺňa optička Katka z Optiky MANIA Tesco Levice, ktorá pomohla vybrať polarizačné slnečné okuliare Serengeti už mnohým profesionálnym i rekreačným šoférom.

Fotochromatické slnečné okuliare, ktoré vás budú sprevádzať všade

Značka Serengeti technológiu svojich okuliarov vyvíjala celých 45 rokov a dnes patrí v kvalite svojich šošoviek i rámov k úplnej špičke na poli optiky. Polarizačné šošovky okuliarov Serengeti eliminujú všetky oslnenia, ktoré spôsobujú únavu očí a neostré či skreslené videnie. Polarizačná technológia zaručí, že pohľad bude absolútne ostrý a jasné detaily budete vidieť pri akýchkoľvek svetelných podmienkach.

Serengeti je lídrom vo výrobe šošoviek, ktoré sa prispôsobujú akýmkoľvek svetelným podmienkam. Kým polarizácia sa postará o slnko a ostré svetlo, fotochromatické šošovky zaručia, že okuliare pri jasnom slnečnom počasí stmavnú a keď sa svetelné podmienky zhoršia, vyblednú. K očiam tak vždy prepustia presne toľko svetla, koľko je práve potrebné a v každej situácii prinesú krištáľovo čistý pohľad na svet s neskreslenými farbami či tvarmi.

Serengeti je lídrom vo výrobe šošoviek, ktoré sa prispôsobujú akýmkoľvek svetelným podmienkam. Kým polarizácia sa postará o slnko a ostré svetlo, fotochromatické šošovky zaručia, že okuliare pri jasnom slnečnom počasí stmavnú a keď sa svetelné podmienky zhoršia, vyblednú. K očiam tak vždy prepustia presne toľko svetla, koľko je práve potrebné a v každej situácii prinesú krištáľovo čistý pohľad na svet s neskreslenými farbami či tvarmi.

Slnečné okuliare Serengeti vás tak budú sprevádzať všade – a rozhodne vám vydržia dlho. Vďaka svojmu spôsobu výroby dokážu minerálne šošovky Serengeti z borosilikátového skla odolať extrémnym teplotným zmenám. Sú špeciálne tvrdené, vďaka čomu dodávajú vysokú odolnosť voči nárazu a poškrabaniu. Investícia do slnečných okuliarov Serengeti sa tak naozaj oplatí a ich výnimočné vlastnosti si budete užívať naozaj dlho

Slnečné okuliare pre šoférov a všetkých tých, ktorí si chcú chrániť zrak

Slnečné okuliare Serengeti sú vhodné pre ľudí, ktorí hľadajú vysokú kvalitu slnečných okuliarov, ktorá však nesúvisí len s pevnosťou rámu či spôsobom ich výroby, ale predovšetkým s ochranou zraku. Preto slnečné okuliare tejto značky vyhľadávajú najmä tí, pre ktorých je dôležité ostré a ničím neskreslené videnie aj pri meniacich sa svetelných podmienkach. Využívajú ich napríklad profesionálni šoféri a piloti, ale aj rybári, športovci a ďalší ľudia, ktorí trávia veľa času vonku a potrebujú chrániť svoje oči pred škodlivými UV lúčmi, svetlom a odleskami.

Modely okuliarov Serengeti sú tiež vhodné pre ľudí, ktorí majú citlivé oči, pretože ponúkajú vysokú úroveň ochrany proti slnečnému žiareniu. Slnečné okuliare Serengeti totiž využívajú technológiu spektrálneho filtra, ktorý prepúšťa iba svetlo s vybranými vlnovými dĺžkami. „Našim klientom to vysvetľujeme tak, že ide o funkciou, ktorá má podobný efekt ako žalúzie. Šošovky prepúšťajú paralelné slnečné lúče, tie náhodne odrazené blokujú,“ vysvetľuje optička Katka z Optiky MANIA v Tesco Levice

Okuliare tiež filtrujú až 96 % modrého žiarenia, ponúkajú zlepšené vnímania hĺbky farieb a maximálny farebný kontrast. Spektrálny filter tiež pomáha chrániť zrak pred ultrafialovým žiarením, ktoré spôsobuje poškodenie a rýchlejšie opotrebovanie sietnice a je rizikovým faktorom makulárnej degenerácie, teda zhoršenia centrálneho videnia, ktoré sa často vyskytuje u ľudí starších ako 50 rokov. Používanie kvalitných slnečných okuliarov so spektrálnym filtrom, medzi ktoré rozhodne patrí značka Serengeti, tak môže byť účinnou prevenciou proti zhoršovaniu zraku.

Štýlové dámske aj pánske slnečné okuliare

Za výnimočnou technológiou a kvalitou slnečných okuliarov Serengeti rozhodne nezaostáva ani ich dizajn. Keďže vďaka kvalitným ultraľahkým minerálnym šošovkám z borosilikátového skla vydržia okuliare niekoľko rokov, všetky modely sa vyznačujú nadčasovým dizajnom, ktorý nevyjde z módy ani o niekoľko rokov. Čo sa hodí, keďže ich odolný materiál zaručí, že okuliare vám vydržia hneď niekoľko rokov

V ponuke Serengeti nájdete modely s kovovými aj plastovými rámami v niekoľkých farbách, aj modely zodpovedajúce rôznemu životnému štýlu: vybrať si tak môžete legendárne „pilotky“ alebo si zvoliť elegantnejšie „šoférske“ slnečné okuliare, modely s plastovým alebo skladacím rámom zas ulahodia športovcom. Dámske slnečné okuliare Serengeti ponúkajú aj výraznejšie vzory, ktoré si môžu ich majiteľky doladiť k svojmu štýlu obliekania. Navštívte ktorúkoľvek z predajní Optika MANIA a vyskúšajte, ktorý model vám sadne najlepšie, alebo si prečítajte článok o tom, ako si vybrať tie správne okuliare podľa typu tváre.

Z aktuálnej kolekcie značky SERENGETI 2023 pre vás vybrala optička Katka z Levíc tieto slnečné okuliare: