Okuliare, ktoré zlepšia váš športový výkon!

Vyberáte si slnečné okuliare určené na šport? Poradíme vám, na aké kritéria pri ich výbere myslieť a predstavíme vám NOVINKU pre nositeľov dioptrií.

Teplé slnečné dni obľubuje väčšina z nás, ich príchod však každoročne špeciálne teší športovcov, ktorí môžu svoje obľúbené športové aktivity presunúť do exteriérov. Bicyklovanie, beh, ale aj tímové športy sú počas slnečných dní rozhodne veľmi príjemné – teda až do momentu, kedy nám videnie kazí ostré slnko. Bez slnečných okuliarov sa počas leta nezaobídeme a na to, aby našim očiam poskytli dostatočnú ochranu musia byť kvalitné a mať 100% UV filter. To platí pri všetkých slnečných okuliaroch, nech ich už vyberáte na akýkoľvek účel. O tom, ako si vybrať slnečné okuliare na každú príležitosť, si môžete prečítať aj v samostatnom článku.

Pokiaľ však ide o športové slnečné okuliare, nároky sú ešte vyššie: musia správne sadnúť, nekĺzať sa a nepadať z tváre ani pri prudších pohyboch, mať odolnejšiu konštrukciu pre prípad pádu. Dôležité sú však aj ich optické vlastnosti, aby bolo športovanie počas leta nielen príjemné, ale aj bezpečné.

Neváhajte preto siahnuť po kvalitnejších značkách, ktoré sa špecializujú presne na tento typ okuliarov. Patrí k nim napríklad značka R2, ktorá okrem iného ponúka modely so špičkovými technológiami ako napr:

 HD technológia šošoviek zvyšuje kontrastné videnie a zvýrazňuje alebo potláča farby tak, aby bolo najzreteľnejšie vidieť tie najdôležitejšie farby, či už budete športovať v hmle, pri ostrom slnku alebo v tieni.

O perfektné videnie pri rôznych svetelných podmienkach sa postará aj technológia Photochromatic. Ide o technológiu, ktorá dokáže stmavovať či zosvetľovať šošovku podľa aktuálnych svetelných podmienok, vďaka čomu budete optimálne vidieť za každého počasia.

Materiál TR90, ktorý bol špeciálne vyvinutý na použite v extrémnych podmienkach. Okuliare sú vďaka nemu mimoriadne pružné a ľahké, ale zároveň odolné – podľa testov majú vďaka tomuto materiálu okuliare až 5-násobne dlhšiu životnosť.

„Modely značky R2 u nás zaujmú zákazníkov, ktorí hľadajú slnečné okuliare na šport, v prvom rade svojím vzhľadom. Ponúkajú totiž širokú škálu rámov a skiel rôznych tvarov, veľkostí a farieb v kombinácii s mimoriadne odolnými materiálmi. Keď následne zákazníkom predstavujeme technológie a možnosti, ktoré si môžu nakombinovať, väčšina z nich je veľmi prekvapená. Ešte sa totiž s podobnými optickými riešeniami nestretli. Často dokonca neveria, že toto všetko im môžu ponúknuť modely okuliarov, ktoré nie sú určené len pre profesionálnych športovcov, ale naozaj pre každého,“ opisuje skúsenosti z predajne Majka z prevádzky Očná Optika MANIA Aupark KE.

Vďaka tomu, že modely športových rámov a slnečných okuliarov zančky R2 sú naozaj veľmi pohodlné, vkusné a odolné, sa mnoho zákazníkov pýtalo na to, či sa dajú vyhotoviť aj ako dioptrické okuliare. Odteraz už áno – značka R2 totiž po novom prináša možnosť  zábrusu dioptrickej šošovky priamo do športových rámov či slnečných okuliarov, pričom majú všetky ochranné vlastnosti aj dizajn slnečných športových okuliarov. Aby si pohľad bez žmúrenia či nepríjemného oslnenia mohol dopriať naozaj každý, aj nositeľ dioptrických okuliarov. O tom, ktoré športové rámy či slnečné okuliare sú na zábrus vhodné, vás informujeme priamo v našich predaniach.

R2 pre tých, ktorí hľadajú dioptrické športové okuliare

Vlastnosti slnečných okuliarov R2 si môžete nakonfigurovať podľa svojich preferencií, široké možnosti ponúkajú aj nositeľom, ktorí potrebujú svoj zrak nielen chrániť pred slnečným žiarením, ale aj korigovať svoje videnie dioptriami.

Tip Majky z Očná Optika MANIA Aupark KE

„Pokiaľ hľadáte rám pre dioptrické okuliare, pýtajte sa na model R2 VISION s mimoriadne ľahkým, pružným a pevných rámom z materiálu TR90. Bude sedieť pri každom športe, či už sa budete hýbať rýchlo alebo sa aj poriadne zapotíte. Vďaka protišmykovým bočným častiam a nosníku vám nebudú padať a budú sedieť nositeľom s akýmkoľvek tvarom nosu.„

Hoci sú okuliare R2 vysoko funkčnou záležitosťou, na svoje si prídu aj tí, ktorí si vyberajú vizuálne zaujímavé modely.

Športujte bez obmedzení a kompromisov. Navštívte ktorúkoľvek z našich prevádzok a nechajte si poradiť od našich odborníkov.